Gıda Taşımacılığı Çorum

Gıda Taşımacılığı Çorum

Gıda Taşımacılığı Çorum, ürün çeşitliliği, özellikle tarımda verimli topraklara sahip olması; göz önünde bulundurulursa gerek iç gerek dış piyasada soğuk zincir lojistiğine talep var. Oluşan bu talep ihracat aşamasında yaşanan zorlu süreçler; aşamalar ve bilhassa önce depolamadan, sonra da taşıma şartlarından kaynaklı sıkıntılar sebebiyle artış gösteriyor. Üreticinin özellikle devlet kanalıyla teşvik beklemesi ve buna bağlı olarak sektör temsilcilerinin de sürekli kendileri tarafından yapılan yatırımların yetersiz kalması; yapılan her yatırım sonrasında bu maliyetlerin gıdaya yansıması ve bu sebeple de gıda fiyatlarında artışın yaşanabileceğini belirtmek gerekiyor.

Gıda Taşımacılığı Çorum tam aksine maliyetleri düşürerek gıda fiyatlarında düşüş yaratmak gerekirken; verilebilecek desteklerle üretimden depolamaya kurulacak; soğuk zincir sistemleri sayesinde üretilemeyen veya üretilen ancak depolamasından sevkıyatına,  paketlemesine kadar gıdalarda kayıpların önüne geçilmek suretiyle ciddi tasarruf sağlanabilecektir. Üretim artışına oranla tüketim oranının da artması önemlidir. Böylelikle mali açıdan da kar sağlanır. Tüm bunlar neticesinde soğuk zincir lojistiği ciddi bir önem içeren; ve atılabilecek önemli adımlarla yol katedilerek, sektörün bu sorunsalını spesifik bir alandan ziyade, ulusal anlamda ele alınması önemlidir.

Gıda Taşımacılığı Çorum soğuk zincir lojistiğine duyulan ihtiyaç, değişen gıda alışkanlıkları ve teknoloji ile yakından ilgilidir. Artan nüfus hacmi, küresel ısınma etkileri ile soğuk zincire duyulan ihtiyaçla insanların; yaşam biçimi nedeniyle şekillenen zaman yönetiminin bir sonucu olarak; dondurulmuş gıdaların tüketimine yönelmiş durumda olmaları kaçınılmazdır. Küreselleşme sonucu daha çok sayıda ve türde ürünün tedarik edilip tüketilebilmesi; tıp ve ilaç sanayisindeki teknolojik gelişmelerin daha çok noktaya ulaşması ve bunlara artan talepler sonucu; soğuk zincir lojistik sektöründe önemli ve vazgeçilmez bir yöntem haline gelmiştir. Artan enternasyonal ticaretin etkisiyle maddi geliri yüksek olan kişilerin daha çok tükettiği et, sebze ve meyve gibi gıdaların taşınması kolaylaşmıştır. Bunlarla birlikte, soğuk zincir sayesinde ürünlerin market potansiyeli artıyor. Normal koşullarda altında taşınma sürecinde bozulmaya uğrayabilecek  ürünler, soğuk zincir sayesinde taşınarak kendine yeni pazarlar bulabiliyor. Dünyanın daha çok bölgesine ürün taşımak ve bu yolla tüketicinin ürüne ulaşımı kolaylaştırılıyor. Üstelik bozulmaya uğramıyor ve alıcının büyük ilgisini çekmeye devam ediyor.

İletişime geçmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın